Amálka

Amálka je spolu s Madlenkou umístěna na rybníku „Lipanovický“ (0,6 Ha). Amálka je vynesena do výšky 4 metrů napůl nad zemí a napůl nad vodou. Je zde také ostrov se zázemím a stylovou saunou, která je hostům k dispozici po celý rok. Amálka je jednopatrový „treehouse“ se dvěma balkony pro 2 dospělé. Tento posed nebo-li ptačí budka je ideální pro skryté pozorování nejbližšího okolí, včetně jeho živočichů a to v rámci rekreační funkce lesa i pro pedagogické účely.

Vybavení chatičky Amálky

Amálka je vybavena kamny s varnou plochou, troubou a výměníkem pro ohřev teplé vody. Má rozkládací manželskou postel, čajovou kuchyňku, sprchový kout s pitnou vodou (studená, teplá po zatopení v kamnech) a stolek se dvěma křesílky. Disponuje velkým oknem směrovaným na rybník, nabízejícím stále se měnící obraz. Venkovní posezení v lehátkách je doplněno houpací sítí nad rybníkem. Světlo obstarají solární lampy a ruční lucerničky, chatička je bez přívodu elektřiny. WC má chatička své a to v originální „kadibudce“ na břehu rybníka.

K dispozici je sauna na ostrově, kanoe, houpací síť, ohniště a gril.

Rybaření z ostrůvku

Povolenku pro sportovní rybolov u nás získáváte automaticky.

Perglův rybník je skvěle zarybněný a nabízí ničím nerušený rybářský zážitek. Mezi lovenými rybami najdete i trofejní kusy. V rybníku je klasická jihočeská osádka, zejména kapr obecný, amur bílý, lín obecný, cejn velký, okoun říční, štika obecná, úhoř říční, candát obecný atd.

Platí zde systém sportovního rybaření "chyť a pusť", některé ryby si však po dohodě můžete nechat a připravit přímo ve své chatičce (k dispozici máte kuchyňku a ohniště s grilem). Pokud rybu nevracíte zpět do rybníka platí tento ceník.

Snídaně formou donáškového koše

K chatičce si můžete objednat také naše vyhlášené snídaně, které Vám dovezeme v piknikovém koši, ráno mezi 8:00 - 8:30, přímo na Vaši chatičku. Při přípravě používáme výhradně prvotřídní suroviny, převážně z lokálních zdrojů.


O Amálce řekli...

Odjíždíme odpočatí a zhýčkaní nerušeným spánkem, saunou, péčí majitelů a s krásnými obrazy absolutní tmy i lesku vodní hladiny. To vše si uchováme v našich srdcích a rádi se znovu vrátíme.
— Hanka a Honza