Amálka

Amálka je spolu s Madlenkou umístěna na rybníku „Lipanovický“ (0,6 Ha). Amálka je plovoucí most mezi břehy u přítoku do rybníka. Z jedné strany sousedí s ostrovem se zázemím a stylovou saunou, která je hostům k dispozici po celý rok. Druhý břeh jako hráz odděluje šumící potok, který obtéká celý rybník. Amálka je jednopatrový „hausbót“ s velkou otevřenou terasou koncipovaný pro 2 dospělé osoby. Ideální pro rybaření přímo z chaty, s velikým haltýřem s okysličenou vodou a pstruhovou rybou.

Vybavení chatičky Amálky

Amálka je vybavena kamny s varnou plochou, troubou a výměníkem pro ohřev teplé vody. Má velkou manželskou postel 180 cm/ 200 cm, kuchyňku, sprchový kout (studená, teplá po zatopení v kamnech), stolek a 2 židličky. Disponuje velkým oknem směrovaným na rybník navazujícím na prosklenou střechu, což je kombinace nabízející stále se měnící obraz. Venkovní posezení v lehátkách je doplněno houpací sítí nad rybníkem. Světlo obstarají solární lampy a ruční lucerničky, chatička je bez přívodu elektřiny. WC má chatička své a to v originální „kadibudce“ na břehu rybníka.

K dispozici je sauna na ostrově, koupací haltýř se pstruhy, kanoe, houpací síť, ohniště a gril.

Rybaření z ostrůvku

Povolenku pro sportovní rybolov u nás získáváte automaticky.

Perglův rybník je skvěle zarybněný a nabízí ničím nerušený rybářský zážitek. Mezi lovenými rybami najdete i trofejní kusy. V rybníku je klasická jihočeská osádka, zejména kapr obecný, amur bílý, lín obecný, cejn velký, okoun říční, štika obecná, úhoř říční, candát obecný atd.

Platí zde systém sportovního rybaření "chyť a pusť", některé ryby si však po dohodě můžete nechat a připravit přímo ve své chatičce (k dispozici máte kuchyňku a ohniště s grilem). Pokud rybu nevracíte zpět do rybníka platí tento ceník.

Snídaně formou donáškového koše

K chatičce si můžete objednat také naše vyhlášené snídaně, které Vám dovezeme v piknikovém koši, ráno mezi 8:00 - 8:30, přímo na Vaši chatičku. Při přípravě používáme výhradně prvotřídní suroviny, převážně z lokálních zdrojů.


O Amálce řekli...

Odjíždíme odpočatí a zhýčkaní nerušeným spánkem, saunou, péčí majitelů a s krásnými obrazy absolutní tmy i lesku vodní hladiny. To vše si uchováme v našich srdcích a rádi se znovu vrátíme.
— Hanka a Honza