Chatička Verunka

Chatička Verunka je umístěna na Písařském rybníku (0,5 Ha), který jsme postavili v roce 2009. Nenápadná dřevostavba je ukotvena na dubových pilotách se dvěma krytými terasami a dlouhým molem sahajícím až do půli rybníka. Krom možnosti využití voru a haltýře, je zde také ostrůvek s grilem a malou pláží, který je možno využít nejen za příznivého počasí.

Vybavení na Verunce

Verunka je jednopodlažní chatička s kapacitou pro 2 dospělé osoby. Verunka je vybavena kamny s varnou plochou, troubou a výměníkem pro ohřev teplé vody. Má manželskou postel, kuchyňskou linkou s kompletním nádobím, sprchový kout s pitnou vodou (studená, teplá po zatopení v kamnech), šatní skříň a stolek se dvěma pohodlnými křesly. Disponuje velkým atypickým oknem směrovaným na rybník, nabízejícím unikátní výhled. Venkovní posezení v lehátkách je doplněno houpací sítí nad rybníkem. Světlo obstarají solární lampy a ruční lucerničky, chatička je bez přívodu elektřiny. WC má chatička své a to v originální „kadibudce“ na břehu rybníka.

K dispozici je stylový vor, který využijete k projížďkám po rybníce, rybaření či koupání.

Rybaření přímo z mola

Povolenku pro sportovní rybolov u nás získáváte automaticky.

Písařský rybník je skvěle zarybněný a nabízí klidný rybářský zážitek. Rybník je v době pronájmu celý Váš. Najdete zde klasickou jihočeskou rybí osádku, zejména kapra, amura, lína, cejna, okouna, štiku, úhoře, candáta, atd.

Platí zde systém sportovního rybaření "chyť a pusť", některé ryby si však po dohodě můžete nechat a připravit přímo ve své chatičce (k dispozici máte kuchyňku a ohniště s grilem). Pokud rybu nevracíte zpět do rybníka platí tento ceník. K uchování živé ryby slouží haltýř přímo u mola chatičky.

Snídaně formou donáškového koše

K chatičce si můžete objednat také naše vyhlášené snídaně, které Vám dovezeme v piknikovém koši, ráno mezi 8:00 - 8:30, přímo na Vaši chatičku. Při přípravě používáme výhradně prvotřídní suroviny, převážně z lokálních zdrojů.


O Verunce řekli...

Seděli jsme v 3D kině, hned v první řadě a nemohli se odlepit od výhledu na hladinu. Poslouchali déšť, viděli noční bouřku. Zastavili jsme se, děkujeme.
— 10.7. - 13.7.2016, Petr O.