Tippi Jiřík

Tippi Jiřík je umístěné v oboře na rozlehlém pozemku (1 Ha) z jedné strany vynesené na mohutném dubu s prostornou terasou ve výšce 4m nad meandrujícím potokem a tůní. Jiřík je jednopodlažní tippi s patrem pro 2 dospělé a 2 děti. Posed ve tvaru tippi je ideální pro skryté pozorování nejbližšího okolí, včetně jeho živočichů a to v rámci rekreační funkce lesa i pro pedagogické účely.

Vybavení Tippi

Interiér je vyveden ve tvaru rovnostranného šestiúhelníku a je obložený neošetřeným modřínovým dřevem, proto krásně voní. V horní části je prostor zakončen světlíkem a také díky dvěma vikýřům je skvěle prosvětlen. Jiřík má velkou manželskou postel, patro s matracemi pro další 2 osoby, kamna s varnou plochou, troubou a výměníkem pro ohřev teplé vody, kuchyňku s vybavením, sprchový kout s pitnou vodou (studená, teplá po zatopení v kamnech), stoleček se židličkami a venkovní posezení. Rybaření je zde možné pouze formou "chyť a sněz" za vhodných podmínek pro pstruhovou rybu (jaro, podzim, zima). Rybu je tedy možné ulovit a připravit si ji na grilu, ryby se nevracejí do vody. Cena ryby se odvíjí od její velikosti a je stanovena na místě, platí tento ceník. WC má tippi své a to v originální „kadibudce“, světlo obstarají solární lampy a ruční lucerničky, chatička je bez přívodu elektřiny.

Solná sauna

K Jiříkovi náleží originální solná sauna. Solná sauna uvolňuje psychické napětí a odstraňuje únavu, prokrvuje kůži, čistí kožní póry, pomáhá při léčbě dýchacích cest (astma, chronický kašel, alergie), uvolňuje dech a zvyšuje látkovou výměnu. Vlhkost vzduchu v solné sauně se pohybuje zhruba kolem 30 – 60%, teplota je v rozmezí 50o – 70oC. Užijte si ničím nerušený relax v naprostém soukromí.

Snídaně formou donáškového koše

K chatičce si můžete objednat také naše vyhlášené snídaně, které Vám dovezeme v piknikovém koši, ráno mezi 8:00 - 8:30, přímo na Vaši chatičku. Při přípravě používáme výhradně prvotřídní suroviny, převážně z lokálních zdrojů.